Geneza Bloga

Twój organizm wie doskonale, co jest dla niego dobre. 

Pomóż im powrócić do równowagi, a da Ci siłę w walce o Twoje marzenia.

 

Jeśli zawsze robisz to, co zawsze robiłeś
Zawsze będziesz otrzymywał, co zawsze otrzymywałeś” Ewa Foley

PROCES ZMIAN

Nie jest to blog poświęcony wyłącznie odżywianiu. Z założenia nie ma być to też typowa książka kucharska, z przepisami na każdy dzień. Jest to raczej elementarz świadomego żywienia, który ma wyrobić dobre nawyki, jakie utrwalą się i spowodują inną, lepszą jakość życia. Niech ten blog zainspiruje Cię do zmian, które przywrócą Ci zdrowie, radość życia i utracone marzenia. Często mamy wrażenie, że nasze życie wymyka nam się spod kontroli, że ktoś, czy coś nami kieruje. Kiedy jest dobrze płyniemy na fali i nie skupiamy uwagi na tym, tylko korzystamy z dobrodziejstw pełną piersią. Ale kiedy przychodzą ciężkie dni: smutku, choroby, problemów materialnych, napięć emocjonalnych, permanentnego zmęczenia, gniewu zaczynamy szukać przyczyn, zastanawiać się dlaczego mnie to spotkało. Często znajdujemy źródła kłopotów wszędzie, tylko nie w nas samych. Jeśli nie możemy zmienić całego świata, zacznijmy od siebie.

DIETA NASZYM FUNDAMENTEM

A od czego? Od diety, bo jedzenie jest fundamentem. Zgodnie z makrobiotyką „wszystko, cokolwiek otrzymujemy w formie pożywienia, a także wszystko, co przyjmujemy z zewnątrz, jak woda, powietrze, wibracje kosmiczne – wszystko to wywołuje w nas określone zmiany. (…) Stajemy się tym, co jemy, ponieważ przetwarzamy to, co wchłaniamy z otoczenia. Inaczej mówiąc, jesteśmy odbiciem tego, co przyjmujemy z zewnątrz. Podczas gdy na wiele czynników środowiska zewnętrznego nie mamy bezpośredniego wpływu, to o pożywieniu w dość dużym stopniu możemy decydować sami.” (Stanisława Olko „Makrobiotyka w polskiej kuchni”).

CZYM JEST ZDROWIE?

Pożywienie wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie fizyczne, energetyczne i duchowe. Człowiek zdrowy to ten, który miewa od czasu do czasu drobne dolegliwości, zakłócenia energetyczne, gorsze samopoczucie. Będąc świadomą swoich błędów osobą jest w stanie wprowadzić korekty w sposobie życia, myślenia i odżywiania.

Ale jeśli ten proces jest permanentny, zaczynamy chodzić po lekarzach z nadzieją na zdiagnozowanie źródła dolegliwości, a otrzymujemy tylko leki na syndromy i oczekiwana poprawa nie przychodzi, powinniśmy zmienić wszystko.

Zgodnie z makrobiotyką jest siedem wyznaczników zdrowego człowieka:

BRAK ZMĘCZENIA
DOBRY APETYT
DOBRY SEN
DOBRA PAMIĘĆ
DOBRY HUMOR
SZYBKA DECYZJA I DZIAŁANIE
SPRAWIEDLIWOŚĆ I SZACUNEK DLA SIEBIE I INNYCH
DOBRE NAWYKI

Pierwszy krok na drodze do tego celu to odżywianie. Wpływa ono na nasze zdrowie i emocje. Wibracje naszego ciała mają odzwierciedlenie w naszych relacjach z innymi ludźmi. Poczucie własnej wartości i kontakty z innymi mają wpływ na nasze sukcesy w życiu osobistym i zawodowym. Warto o to zadbać, szczególnie jeśli wszystkie dotychczasowe działania, nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Buduj świadomość i edukuj się. Nie daj sobą kierować i manipulować. Nie wierz reklamom na słowo. Czytaj etykiety na produktach. Wsłuchaj się w siebie. Oczyść serce. Ono stanie się najlepszym przewodnikiem w wyborach życiowych. Twój organizm doskonale wie, co jest dla niego dobre, wystarczy mu tylko pomóc.

A jeśli po drodze zupełnie przypadkiem zerwiesz z nadużywaniem chemii w domu i kosmetyków, to może się okazać, że przestaniesz się bać tego wszystkiego czym nas straszą

NIE BÓJ SIĘ

Przeszłam tą drogą i dlatego potrafię otwarcie o tym mówić. Zapraszam Cię do odbycia tej wędrówki razem ze mną. Do wspólnego projektowania lepszych wersji nas samych: dla naszych dzieci, partnerów, bliskich, nieznajomych. Dobra energia zawsze do nas powróci. Nie bój się, bo nigdy nie zabraknie życzliwych osób. Mam nadzieję, że tego bloga napiszemy wspólnie. Liczę na Twoje komentarze, uwagi, pytania. Bo co mamy do stracenia, to życie w którym nie czujemy się dobrze? Czy warto się go trzymać, tylko dlatego że paraliżuje nas strach przed tym co nieznane?

Powodzenia!!!